Etap 2. Analiza możliwości technicznych, organizacyjnych i finansowych

Na bazie zidentyfikowanych danych należy wykonać wstępną ocenę techniczną. Pozwala ona na określenie możliwości technicznych i potencjału wytwarzania energii w danej lokalizacji, przy wykorzystaniu dostępnej powierzchni. Pozwoli to na określenie maksymalnej wielkości instalacji OZE która może zostać zainstalowana na dachu budynku wielolokalowego. Należy także mieć na uwadze indywidualne aspekty techniczne takie jak nośność dachu i jego jakość.

Wykonanie jakościowych analiz wiąże się także z pozyskaniem szczegółowych danych o zużyciu energii. O ile zużycie poszczególnych gospodarstw domowych można uogólnić (korzystając np. z średnich danych o zużyciu GUS lub założeń – pamiętając jednocześnie że jakość analiz zmniejsza się w takich przypadkach) o tyle dane o zużyciu Punktów Poboru Energii innych niż gospodarstwa domowe (np. części wspólne, lokale usługowe itp.) w sposób znaczący wpływają na wynik ostateczne analizy i rekomendacji.

Przy wykonywaniu dedykowanych analiz warto skorzystać z usług doświadczonych i wyspecjalizowanych jednostek takich jak Enercode, który oferuje przeprowadzenie kompleksowej analizy techniczno-ekonomicznej za pomocą dedykowanego narzędzia AURA. Wynikiem analizy jest zindywidualizowany raport, który określa najbardziej optymalną konfigurację inwestycji (PV i ewentualnie magazyn energii), a także parametry udział w kosztach i zyskach udziałach.

Następny etap powołania “prosumenta zbiorowego”

Etap 3.

Pewny i sprawdzony instalator instalacji OZE oraz wsparcie merytoryczne przy zakładaniu prosumenta zbiorowego

Scroll to Top